Yozgat Bozok Üniversitesi

MEDYA ÇALIŞMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

 

 

1978 yılında Artvin, Hopa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Gazi Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2000 yılı mezunudur. Beykent Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ABD'da “Türkiye’nin Kamu Diplomasisi; Bir Örnek Çalışma TRT” adlı tez çalışması ile 2011 yılında yükseklisans öğrenimini tamamladı. 2007 yılında TOBB Üniversitesi'nde "Profesyonel İşletme Yönetimi" eğitimi alan Hatice Başar muhabir, editör ve sorumlu yazı işleri müdürü görevlerini yürüttü. Aralık 2010'da İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü bünyesinde Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak atanmıştır. Gazi Üniversitesi Gazetecilik ABD doktora programı tez dönemi öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir.

 

 

1984 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2006 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Radyo-TV Yayımcılığı Bölümü’nde Önlisans; 2010 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisansını; 2016 yılında Ankara Üniversitesi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Bölümünde yükseklisans programını tamamladı.  İşveren Dergisi'nde sırasıyla Editör ve Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Temmuz 2012 tarihinden itibaren Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’ndeTekniker olarak görevine devam etmektedir. 2020 yılı bahar dönemi itibari ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, İletişim Bilimleri bölümü tezli yükseklisans programı öğrencisidir.

 

 

1987 yılında Kütahya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamladı. 2007 yılında Trakya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü ve 2010 yılında Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde ön lisans eğitiminden sonra 2012 yılı itibariyle Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Temmuz 2013 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü'ne Grafik Teknikeri olarak atandı. 2019 yılı itibari ile Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümü üçüncü sınıf öğrencisidir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

 

1993 yılında Burdur’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çankırı, Afyon ve Isparta’da; lise öğrenimini 2010 yılında Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim bölümünde tamamladı. 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına 2015 yılında illüstratör olarak başladı. 2017-2020 yılları arasında Raillife Dergisi’nin illüstrasyon ve tasarımlarında yer aldı. Şubat 2021 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’ne Bilgisayar İşletmeni olarak atandı. Grafik-tasarımcı olarak görevine devam eden Aygün aynı zamanda çocuk kitabı çizeridir.

 

 

 

1990 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. 2010 yılında Çorum Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünden mezun oldu. Ağustos 2014 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne santral memuru olarak atandı. Mayıs 2015 tarihinden itibaren İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’nde Bilgisayar İşletmeni olarak görev yapmaktadır. 2019 yılı itibari ile AÖF Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü üçüncü sınıf öğrencisidir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 

 

 

1979 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yozgat’ta tamamladı. 1997 yılında Birlik Medya Haber Merkezi ve Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak çalıştı. 1999 yılından itibaren RTV66 Televizyonu’nda Haber Müdürü olarak görevini sürdürdü. 2009 yılından itibaren Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’nde Foto–Muhabir olarak görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

1977 yılında Yozgat, Sorgun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ta tamamladı. AÖF Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı önlisans mezunudur. Çalışma hayatına 1995 yılında RTV 66 Televizyonu’nda sunucu olarak başladı. Yozgat RTV 66, Bayrak TV ve Radyo Birlik FM’de haber spikeri, program yapımcısı, sunucu ve haber müdürü olarak çalıştı. 2006-2008 yıllarında Yozgat İleri Gazetesi’nde muhabir ve köşe yazarlığı, 2008-2010 yıllarında Yozgat Haber Gazetesi ve Merhaba Yozgat WEB TV ve gazetesinde muhabirlik yaptı.  2010 yılında Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda Müdür Sekreteri olarak göreve başladı. Haziran 2014 yılından itibaren de İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’nde sunucu olarak görevine devam etmektedir. Bekar ve bir çocuk annesidir.